Kreta Info

Santorinio sala

Santorinis

Santorinis is Kretos

Nepakartojami vaizdai Santorinyje

Jei tektų rinktis tik keletą vietų, kurias verta aplankyti Graikijoje, Santorinis, be abejo, turėtų būti viena jų. Ši sala pasižymi ypatingu grožiu, sala skendi apsupta laukinės gamtos. Santorinis yra vulkaninės kilmės sala. Jos gamtos grožį sukūrusį vulkaną dabar jūs galite pamatyti per dešinį autobuso langą.

  • Santorinis yra pietinė Cikladų salyno sala. Jos plotas yra 76 kvadr. km. Ilgis – 18 km. Pakrantės ilgis 70 km. Santorinyje gyvena 8000 gyv. Tačiau sala garsi tuo, jog joje yra dagiau nei 400 bažnyčių.

  • jūs turite unikalią galimybę pamatyti vulkano kraterį. Vulkanas yra veikiantis, tačiau paskutinysis išsiveržimas buvo 1951 m. Šis vulkanas suvaidino labai didelį vaidmenį salos istorijoje.

  • Anksčiau ši sala buvo vadinama Kalisti, kas reiškia „nuostabioji“ arba Strogile. Išvertus į lietuvių kalbą Strogilė reiškia „apvali“. Taip ji buvo vadinama dėl savo formos. Kadaise ši sala iš tiesų buvo apvalios formos, kurią vėliau sunaikino išsiveržęs vulkanas. Didysis vulkano išsiveržimas įvyko 1450 m.p Kr. gimimą. Siaubingas išsiveržimas suskaldė salą. Dalis jos nuskendo, todėl ir yra manoma, kad paslaptingoji Atlantida buvo būtent čia. Kita salos dalis tiesiog atskilo ir tapo mažomis salomis. Per langus matote atskilusias salos dalis Pelea Kameni bei Tirasiją. Šio baisaus vulkano išsiveržimas pakeitė ne tik šios salos, bet ir viso antikinio pasaulio istoriją. Manoma, kad būtent šio vulkano sukelta milžiniška banga nusiaubė Šiaurinę Kretos salos dalį, sugriovė Knoso rūmus bei padėjo pradžią Mino civilizacijos žlugimui.

Ekskursijos prgrama

 1 d išvyka

Apie 7.30 – 8 val isvykimas is Herakliono (priklauso nuo laivo)

atvykimas i Santorini

Athinios uoste laukia autobusai ir gidai. (kalbos galimos : anglu, rusu, lenku, vokieciu, prancuzu, italu)

isvykimas is Athinion i Oia

Pirmas sustojimas : Oia miestukas, laisvas laikas jame.

isvykimas is OIa i Fira

Antras sustojimas: Fira – Santorinio sostine- laisvas laikas joje.

isvykimas is Fira i Kamari

Trecias sustojimas : Kamari juodasis papludimys, maudynes, galimi pietus (neiskaiciuota).  

apie 18 val isvykimas i Herakliona (priklauso nuo laivo)

atvykimas i Herakliona, nuvežimas į viešbučius

2 d išvyka

Pirma diena: tokia pati, kaip 1 d ekskursijojs, tik po eksursijos jūs liekate Santorinyje

Antra diena:

2 diena:

Pusryciai viesbutyje (iskaiciuoti), laisvas rytas. iki maždaug 15:30

Apie 15:30 isvykimas is viesbucio i vulkana ir maudynes karstame vandenyje (butinai turekite drabuziu kuriu negaila istepti)

apie 18val  Isvykimas i Heraklion.