Kreta Info

Samaria

SAMARIJOS TARPEKLIS

Tuos, kurie mėgsta aktyvų poilsį, kviečiame pasivaikščioti ilgiausiu Europoje Samarijos tarpekliu.

Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Tarpeklio ilgis apie 18 km, o plotis vietomis siekia 2,5 metro. Įsivaizduokite, kaip įspūdinga eiti tokiu keliu! Pakeliui išvysite daugybę žemyn nuo uolų čiurlenančių šaltinių, bažnytėlių, koplytėlių, apleistų kaimelių. Šioje teritorijoje gyvena daugybė retų gyvūnų, auga apie 450 rūšių augalų. Pasimėgavę įspūdinga gamta, galėsite išsimaudyti Libijos jūroje, bei popietę praleisti mažame žvejų kaimelyje.

Leisitės akmenuotais takeliais, kai kur pasikeičiančiais į lygius gražius miško takučius, tačiau didžiąją laiko dalį žiūrėsite po kojomis. Minėtą atstumą turėsite įveikti nuo maždaug 10 ryto iki 17:00, nes 17:30 išplaukia paskutinis keltas, o apie 17:00 uždaromas Samaria tarpeklis. Ėjimo tempas išties nėra lėtas, tad verta pasvarstyti apie tai, ar tikrai norisi tokio išbandymo savo kojoms?

Verta žinoti. Maždaug kas 2 km tarpeklyje įrengti vieši nemokami tualetai, miško poilsiavietės, kur galėsite pavalgyti savo atsinešto maisto. Barų ir kavinių čia nėra. Čia pat įrengti „šaltinėliai“ kur galėsite geriamu vandeniu pripildyti savo gertuves ar butelius, tad neštis daug vandens nereikia. Būtinai pasirūpinkite patogia avalyne bei rūbais. Nepamirškite apsaugos nuo saulės, nors didžioji kelio dalis medžių „šešėlyje“, tačiau saulė Kretoje kaitri, tad nudegti įmanoma.
Jei kartais susiruošite į žygį ir įveikę kelis kilometrus pasiduosite, jus atgal galės nuvežti asiliuku. Kas kiek kilometrų budi parko darbuotojai, kurie gali suteikti reikiamą pagalbą.

Rekomenduojame keliauti tik organizuota grupe su kelionių organizatoriumi. Keliauti savarankiškai praktiškai neįmanoma, kadangi į tarpeklį įeinate Omalos plynaukštėje, o išeinate kitame jo gale, Agia Roumeli kaimelyje.  Palikę automobilį prie įėjimo, neturėsite kaip prie jo grįžti. Nebent rinksitės taip vadinamąjį “tingųjį” variantą. Tada reiktų vykti į Horą Sfakion, sėsti į laivą, plaukti iki Agia Roumeli, t.y Samarijos “pabaigos”, eiti į vidų tiek, kiek norite. O tada  tuo pat keliu grįžti. Agia Roumeli vėl sėsti į laivą, plaukti į Horą Sfakion, kur būtų jūsų automobilis.

samaria-12-186x136samaria-13-186x136samaria-6-186x136

samar10-186x136samar6-186x136samar5-186x136